Při projektování staveb se dnes klade důraz na co nejnižší náklady na údržbu a energetický úsporný provoz budovy. Prodejní, skladové a výrobní haly NORD PARK jsou proto realizované v tom nejvyšším standardu. Budovy mají nejvyšší možný energetický standard průmyslových budov.

1. Materiály

Všechny použité materiály splňují evropské normy, je tak zaručena dlouhá životnost a především nízké provozní náklady. Ve skladové části jsou používány PIR panely, kancelářské prostory mají provětrávanou fasádu.

2. Konstrukční řešení

Základ budovy tvoří železobetonový skelet se sloupy v rozpětí 7,5m. Bezproblémovou manipulaci a volnost využití prostor uvnitř haly zajišťuje minimální počet vnitřních sloupů. Kancelářské prostory maximálně využívají stabilního denního světla. Jsou umístěné na severní fasádě, což spolu s provětrávanou fasádou zajišťuje nulové náklady na chlazení, stabilní příjemné prostředí po celý rok.

3. Poloha

Poloha přímo na sjezdu EXIT 3 R10 E55 zajišťuje skvělou dopravní dostupnost pro vaše zákazníky a to ze všech směrů. Zaměstnanci využijí autobusové linky vedené od Metra B resp. Pražské Integrované dopravy.

PŘÍPADOVÁ STUDIE
Prefa

logo Prefa

Vedoucí evropský výrobce a prodejce střešních a fasádních systémů, společnost PREFA Aluminiumprodukte, se na nás obrátila s požadavkem na okamžitou výstavbu školicího střediska o ploše cca 800 m2 s možností expanze v budoucnosti.

Po seznámení PREFA s našimi areály a produkty jsme navštívili původní provoz a získali představu o fungování firmy. Provedli jsme podrobnou analýzu jejich potřeb a konzultovali specifické požadavky a procesy, požadovanou expanzi v budoucnosti.

Vybrali jsme areál přímo na nové hlavní třídě NORD PARK a využili platné Stavební Povolení. Námi navržené řešení výrazně ušetřilo požadované plochy a zajistilo snadnou dostavbu areálu v budoucnosti. Připravili jsme kalkulaci a po několika jednáních finalizovali konečný rozsah projektu.

Zajistili jsme podrobnou projektovou dokumentaci vycházející z našich standardů a přesto ctící individualitu firmy, vybrali dodavatele a ohlídali kvalitní provedení stavby. Od února 2013 už PREFA sídlí v nových prostorách postavených skutečně na míru.

Pražská pobočka se stala vzorem, který PREFA použije v expanzi do dalších zemí Evropy.