GRIFOLS

Chlazení, hygiena a spolehlivost pro skladování produktů z krevní plazmy

Společnost GRIFOLS, přední evropský farmaceutický koncern, se na nás obrátila s požadavkem na rychlé vybudování moderních skladovacích a výrobních prostor o ploše cca 1 000 m² s nekompromisními požadavky na zajištění chlazení, čistotu a spolehlivost.

Vybrali jsme krajní sekci haly NORD PARK 08 a navrhli rozmístění jednotlivých provozů do podlaží. Mrazírenské a chladicí boxy jsme umístili do nejvýhodnější polohy v přízemí a pro jejich výstavbu definovali veškerou stavební a montážní připravenost. Pro chlazení jsme vyhradili speciálně umístěnou a navrženou strojovnu uvnitř budovy, čímž jsme zajistili optimální provozní režim zařízení, provozní spolehlivost, dlouhou životnost a nízké provozní náklady. Námi navržené řešení výrazně ušetřilo požadované plochy a zajistilo nezbytnou spolehlivost, a to včetně náhradního zdroje pro případ výpadku napájení. Připravili jsme projektovou dokumentaci včetně specifických detailů a technických řešení, provedli koordinaci s dodavateli technologie a zajistili kvalitní provedení všech prací. Prostory úspěšně splňují všechny požadované certifikace – GRIFOLS, SÚKL apod.

Mimořádně úsporné budovy

Budovy Nordpark splňují nejpřísnější aktuální standardy úsporného provozu a udržitelnosti. S rezervou splňují nejvyšší hodnocení energetické náročnosti budov – klasifikační třída „A“ (mimořádně úsporné budovy). Nájemcům tak přináší zásadní úspory provozních nákladů a přispívají k rozvoji udržitelného podnikání.

Úspory a udržitelnost
© 2023 – D&D REALITY NORD, s.r.o., všechna práva vyhrazena
Na tomto webu používáme pouze technicky nezbytné soubory cookies.